سلام دوست عزیز؛

من امیر راد، مدیر و موسس وبسایت رادآرشیتکت هستم.
من کارم رو حدود ۱۵ سال پیش با نقشه‌کشی و ترسیم نقشه‌های معماری و سازه شروع کردم. من واقعا خوش‌شانس بودم که از همان ابتدای کار، با شرکت‌های بزرگ و مهندسین بسیار سرشناس در این حوزه کار کردم و همین موضوع علاوه بر کسب تجربیات عالی، باعث پیشرفت و علاقه روزافزون من به معماری و طراحی شد.

[gap height=”20″]

طی این مدت پروژه‌های مختلفی از ساختمان‌های کوچک چند طبقه گرفته تا برج‌های بلند چند ده طبقه و طراحی و اجرای پروژه‌های خاص مانند انواع سوله‌، مجتمع‌های فرهنگی ورزشی، مجتمع‌های اداری تجاری و… را انجام دادم و تجربیات بسیار خوبی در زمینه معماری، انواع سازه، تاسیسات و… کسب کردم.

بعد از ۱۰ سال همکاری کردن با مجموعه‌های مختلف، تصمیم گرفتم کسب‌وکار مستقل خودم را راه‌اندازی کنم.

[gap height=”=20″]
خیلی زود شروع به تاسیس و تجهیز آتلیه معماری کردم. تا اینجای کار همه‌چیز خیلی خوب و عالی پیش رفت، اما مشکل از جایی شروع شد که تصمیم گرفتم چند نفر را به‌عنوان همکار استخدام کنم تا در انجام پروژه‌ها کمکم کنند.

پس از کلی پرس‌وجو و درج آگهی‌های مختلف استخدام در اینترنت و روزنامه‌ها، علی‌الرغم اینکه افراد زیادی برای مصاحبه استخدامی مراجعه می‌کردند، ولی متاسفانه حتی یک نفر هم نبود که حداقل استانداردها و مهارت‌های لازم را داشته باشد که بتوانم روی همکاری و کمکش حساب باز کنم.
اکثر افرادی که مراجعه می‌کردند، فارغ‌التحصیلانی بودند که فقط مدرک معماری داشتند و علی‌الرغم اینکه چندین سال در دانشکده‌های معماری مشغول تحصیل بودند، ولی متاسفانه از مهارت کافی برای ورود به بازارکار معماری برخوردار نبودند.

البته در این بین هم بودند کسانی که چندین سال سابقه کار در شرکت‌های مختلف را داشتند، اما متاسفانه این افراد هم هنوز در عمل، خیلی از استانداردهای لازم برای طراحی پروژه‌های کاملا اجرایی فاصله داشتند و آن موقع بود که متوجه شدم چه شکاف بزرگی بین آموخته‌های دانشگاهی و بازار کار واقعی رشته معماری وجود دارد.

[gap height=”20″]

[box type=”note” radius=”10″]شاید به‌جرأت بتوان گفت که رشد قارچ‌گونه دانشکده‌های معماری و کیفیت آموزشی سطح پایین آن‌ها، در کنار سرفصل‌های درسی نامناسب، از مهم‌ترین علل ایجاد این شکاف بزرگ است.

دانشکده‌هایی که فقط به فکر منافع مادی خودشان هستند و علی‌الرغم دریافت شهریه‌هایی در حد بهترین دانشگاه‌های دنیا، کیفیتی در حد مدارس ابتدایی دارند!

به تمام این موارد، اساتید کم‌تجربه‌ای را اضافه کنید که احتمالا تا یکی دو سال پیش، خودشان دانشجوی همین دانشکده‌ها بوده‌اند و معماری را فقط به‌صورت تئوری (آن‌هم دست‌وپا شکسته) فرا گرفته‌اند و اکثر آن‌ها هنوز خودشان به طراحی معماری مسلط نیستند.[/box]

[gap height=”10″]
وقتی متوجه این شکاف بزرگ بین آموخته‌های دانشگاهی و بازار کار معماری شدم، تصمیم گرفتم تمام تلاشم را در جهت ازبین‌بردن این شکاف بزرگ، انجام دهم.

بنابراین شروع به برگزاری کلاس‌ها و دوره‌های تخصصی برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان معماری کردم.

بعد از گذشت چند سال و برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های بسیار موفق در زمینه آموزش مهارت‌های معماری و طراحی، تصمیم گرفتم این مهارت‌ها را به افراد بیشتری در سراسر کشور آموزش دهم و اینگونه بود که “رادآرشیتکت” متولد شد.

[gap height=”20″]

 

رادآرشیتکت محلی برای ارتقای مهارت‌های معماری شماست.

[gap height=”30″]

مهم‌ترین هدف من در مجموعه رادآرشیتکت، آموزش اصول طراحی پروژه‌های معماری، ارتقای مهارت‌ها و افزایش اعتمادبه‌نفس شما در طراحی پروژه‌های واقعی و اجرایی معماری است. در حدی که به‌عنوان یک مهندس معمار، بتوانید ساختمان‌هایی با کاربری‌های مختلف را به‌گونه‌ای طراحی کنید که علاوه بر طراحی بی‌عیب‌ونقص تمام فضاها و ریزفضاهای آن، کاملا منطبق با استانداردها و ضوابط شهرداری و شهرسازی باشد.

هدف ما آموزش این مهارت‌ها، نه به‌صورت آکادمیک، بلکه به‌صورت کاملا اجرایی و پروژه‌محور و مبتنی بر نیاز بازار کار معماری و نیازهای واقعی جامعه است.

[gap height=”20″]

امیدوارم که با کمک شما عزیزان، در این راه موفق باشیم و بتوانیم گامی هرچند کوچک، در جهت رشد و ارتقای دانش معماری کشور عزیزمان برداریم.

به امید روزی که هنر معماری، به جایگاه رفیع خودش بازگردد.

[gap height=”20″]

دوستدار شما
امیر راد