جعبه سیاه معماری

در این صفحه تمام جلسات دوره جعبه سیاه معماری را برای شما قرار داده‌ایم تا چنانچه به هر دلیلی موفق به مشاهده یا دانلود برخی از جلسات نشدید، بتوانید مجددا آن‌ها را دانلود و مشاهده کنید. توصیه جدی ما این است که مطالب این دوره را خیلی جدی بگیرید و حتما فیلم تمام جلسات را حداقل دو بار بادقت مشاهده کنید.

جلسه اول

در این جلسه به موضوع لکه‌گذاری پلان معماری می‌پردازیم. دقت داشته باشید که لکه‌گذاری پلان در ساختمان‌های شمالی و جنوبی متفاوت است و یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی که اکثر معماران و طراحان ساختمان مرتکب می‌شوند، مربوط به همین موضوع است!

جلسه دوم

در این جلسه به آموزش سیرکولاسیون و نحوه ارتباط فضاهای داخلی پلان ساختمان می‌پردازیم. نکات گفته شده در این جلسه را بسیار جدی بگیرید و سعی کنید حتما در تمام طراحی‌های خودتان این اصول مهم را رعایت کنید.

جلسه سوم

در این جلسه به آموزش نکات اجرایی مربوط به طراحی تک‌تک فضاهای داخلی پلان، از سرویس‌پله گرفته تا آشپزخانه، اتاق‌خواب‌ها، حمام و… می‌پردازیم. حتما فیلم آموزش این جلسه را با دقت دنبال کنید و سعی کنید این نکات بسیار مهم را در تمام طراحی‌های خودتان رعایت کنید.

جلسه چهارم

در این جلسه به بررسی سه موضوع مختلف خواهم پرداخت. در ابتدای این جلسه در مورد نور و تهویه طبیعی در زمان طراحی پلان ساختمان صحبت می‌کنم و سپس به بررسی طراحی نشیمن خصوصی و لابی در ساختمان‌های مسکونی می‌پردازیم.

جلسه پنجم

در این جلسه به موضوعات مهمی درباره طراحی ساختمان‌های مسکونی می‌پردازیم. تصمیم‌گیری درباره تعداد طبقات ساختمان، تعداد واحد در هر طبقه و اینکه هر واحد مسکونی چند خوابه باشد، بخشی از مطالب مهم این جلسه هستند. تسلط به موضوعات این جلسه می‌تواند شما را به‌عنوان یک آرشیتکت و معمار حرفه‌ای معرفی کند.

جلسه ششم

در این جلسه به موضوع مهم طراحی پارکینگ می‌پردازم و علاوه بر ضوابط طراحی پارکینگ، در مورد طراحی محوطه و حیاط نیز با شما صحبت می‌کنم. نکات این جلسه بسیار مهم و کاربردی است. بنابراین از شما می‌خواهم که با دقت بسیار زیادی این جلسه را مشاهده کنید.

جلسه هفتم

در این جلسه به آموزش آکس‌بندی و ستون‌گذاری اجرایی پلان‌های معماری و همچنین مشخص‌کردن مهاربندها و دیوارهای برشی در پلان معماری می‌پردازیم. اگر می‌خواهید تبدیل به یک آرشیتکت و طراح حرفه‌ای شوید، هرگز پروژه‌ای را بدون ستون‌گذاری و مشخص‌کردن موقعیت مهاربندها و دیوارهای برشی در پلان معماری، تحویل کارفرما یا تیم سازه ندهید.

جلسه هشتم

در این جلسه به موضوع طراحی نما می‌پردازیم و اصول و تکنیک‌های طراحی نما در ساختمان‌های مسکونی شمالی و جنوبی را با هم بررسی می‌کنیم.

جلسه نهم

در این جلسه در مورد اصول مبلمان‌کردن پلان معماری صحبت خواهیم کرد. با رعایت نکات گفته شده در این جلسه به‌راحتی می‌توانید اشکالات طراحی خودتان را پیدا و رفع کنید.

جلسه دهم

در این جلسه یاد خواهید گرفت که چطور مهارت و اعتمادبه‌نفس خودتان را در طراحی پروژه‌های اجرایی معماری افزایش دهید و بتوانید با قبول و طراحی پروژه‌های اجرایی به درآمدهای بالایی در طراحی معماری برسید.

اسکرول به بالا