چالش طراحی یک پروژه واقعی

روند طراحی معماری

شما را به یک چالش معماری جذاب دعوت می‌کنم!

از آنجا که همیشه برای دوستان زیادی سوال بود که من چطور پروژه‌های خودم را طراحی می‌کنم، و اصرار زیادی داشتند که با روند طراحی پروژه‌های معماری آشنا شوند، تصمیم گرفتم شما را به یک چالش جذاب دعوت کنم.

می‌خواهم خلاصه‌ای از آنچه که در جلسه عقد قرارداد طراحی یک پروژه مسکونی، بین من و کارفرما گذشت را برای شما بازگو کنم و شما را به چالش طراحی این پروژه دعوت کنم.
من طراحی این پروژه را به‌همراه تهیه و ترسیم کامل آلبوم معماری آن را در عرض ۷ ساعت انجام دادم و چند میلیون تومان هم بابت دستمزد خدمات طراحی دریافت کردم. در مراحل بعدی این چالش، در مورد نحوه انجام این کار بیشتر با شما صحبت خواهم کرد.

چرا این پروژه را برای چالش معماری انتخاب کردم؟

از آنجا که این پروژه، یک ساختمان ویلایی یک‌طبقه (همکف) است، پیچیدگی‌های طراحی آن هم کمتر است. چرا که درگیر طراحی فضاهایی مانند سرویس‌پله، آسانسور، پلان پارکینگ و… نخواهید بود و همین مساله باعث می‌شود که انجام این چالش برای شما راحت‌تر باشد.

از شما می‌خواهم حتما تمام تلاش خودتان را برای طراحی این پروژه به‌کار بگیرید و سعی کنید طراحی این پروژه را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. طوری که انگار شما با کارفرما قرارداد امضا کرده‌اید و قرار است چند میلیون تومان برای طراحی این پروژه دستمزد بگیرید.

تسلیم نشوید!

اگر در شروع کار کمی ناامید شدید و احساس کردید، طراحی اجرایی این پروژه، از توان شما خارج است، اصلا نگران نباشید. به شما قول می‌دهم به‌محض اینکه خودتان را درگیر طراحی کنید، راه انجام آن به ذهن شما خواهد رسید. من هم در انجام این چالش همراه شما خواهم بود و در حین انجام کار، آموزش‌های لازم را به شما خواهم داد تا بتوانید راحت‌تر، سریع‌تر و اصولی‌تر، این چالش را به پایان برسانید.

حتما در این چالش شرکت کنید تا میزان تسلط و مهارت خودتان در طراحی اجرایی ساختمان‌های مسکونی را ارزیابی کنید.

اما برویم سراغ پروژه؛

مشخصات و ابعاد زمین:

مساحت زمین: ۳۰۶ متر مربع
ابعاد زمین: ۱۸ متر (طول) * ۱۷ متر (عرض)
نوع بنا: شمالی
مساحت زیربنای مورد نیاز کارفرما: حدود ۲۰۰ متر مربع

سایت‌پلان و ابعاد زمین در شکل زیر نشان داده شده است.

سایت پلان

نیازها و فضاهای مورد نیاز کارفرما:

چهار اتاق خواب (یک اتاق‌خواب مستر، دو اتاق‌خواب کودک و یک اتاق‌خواب میهمان)
یک اتاقک کوچک برای حیوان خانگی (سگ)
پارکینگ مسقف برای یک اتومبیل
انباری نسبتاً بزرگ
محوطه و حیاط سرسبز

در ادامه، توضیحات مفصل‌تری در مورد آنچه در جلسه بین من و کارفرما گذشت را به‌صورت ویدئو برای شما ارسال می‌کنم تا با شناخت کامل از خواسته‌ها و فضاهای مورد نیاز کارفرما، قدرت طراحی خودتان را به چالش بکشید.

برای شرکت در این چالش جذاب و دریافت اطلاعات کامل پروژه، لطفا رو دکمه زیر کلیک کنید.

اسکرول به بالا